  • PE-0805CM221KTT
PE-0805CM221KTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-0805CM221KTT
HK JDW NO:
664-PE-0805CM221KTT
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
PE-0805CM221KTT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PE-0805CM221KTT
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    11.991848mg
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    0805CM
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.066W 2.29mmx1.68mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Composition
    Ceramic, Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.68mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    220nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    850mOhm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    800MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    45 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Q Factor
    45
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height
    1.5748mm
  • Height Seated (Max)
    0.062 1.58mm