  • PE-0402CC151JTT
PE-0402CC151JTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-0402CC151JTT
HK JDW NO:
664-PE-0402CC151JTT
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
PE-0402CC151JTT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PE-0402CC151JTT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    0402CC
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    140mA
  • Inductance
    150nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.2Ohm Max
  • Max DC Current
    140mA
  • Frequency - Self Resonant
    550MHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm