  • PCF14JT1K80
PCF14JT1K80
advertisement
Manufacturer No:
PCF14JT1K80
HK JDW NO:
762-PCF14JT1K80
Datasheet:
PCF14JT1K80
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.8kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
PCF14JT1K80
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    0/ -400ppm/°C
  • Resistance
    1.8kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.3mm