  • PCF0603R2K21B.T1
PCF0603R2K21B.T1
advertisement
Manufacturer No:
PCF0603R2K21B.T1
HK JDW NO:
14302-PCF0603R2K21B.T1
Package:
Datasheet:
PCF0603R2K21B.T1
Description:
FIXED RESISTOR Metal Film, Thin Film, 2.21kOhm, 0.1%,
Quantity:
In Stock : 12477
Step5Bar-code shipping tag
PCF0603R2K21B.T1
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    2.21kOhm
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film, Thin Film
  • Additional Feature
    PRECISION, LASER TRIMMABLE
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    550μm
  • Length
    1.6mm