  • PC95EL25X8.6-Z
PC95EL25X8.6-Z
advertisement
Manufacturer No:
PC95EL25X8.6-Z
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-PC95EL25X8.6-Z
Package:
Datasheet:
PC95EL25X8.6-Z
Description:
FERRITE CORE EL 7.54UH 2PC SET
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PC95EL25X8.6-Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Supplier Device Package
    EL 25 x 8.6
  • Material
    PC95
  • Series
    Planar
  • Tolerance
    ±25%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Finish
    Uncoated
  • Core Type
    EL
  • Gap
    Ungapped
  • Effective Area (Ae) mm2
    30
  • Effective Length (le) mm
    85.6
  • Effective Magnetic Volume (Ve) mm3
    2570
  • Core Factor (ΣI/A) mm1
    0.35
  • Minimum Core Cross Section (Amin) mm2
  • Inductance Factor (Al)
    7.54μH
  • Height
    4.29mm
  • Length
    25.00mm
  • Width
    20.00mm