  • PBC-080A3F
PBC-080A3F
advertisement
Manufacturer No:
PBC-080A3F
HK JDW NO:
797-PBC-080A3F
Description:
General Purpose Relays 80A / 110V AC coil w/ 1NO/1NC aux
Step5Bar-code shipping tag
PBC-080A3F
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -5°C~40°C
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    -5°C
  • Max Voltage Rating (AC)
    690V
  • Max Current Rating
    125A
  • Coil Voltage
    110VAC
  • Switching Voltage
    380VAC -Max
  • Must Operate Voltage
    93.5VAC
  • Contact Rating (Current)
    80A
  • Must Release Voltage
    22VAC
  • Coil Voltage (AC)
    110V