  • PBC-032A2F7
PBC-032A2F7
advertisement
Manufacturer No:
PBC-032A2F7
HK JDW NO:
797-PBC-032A2F7
Description:
General Purpose Relays 32A / 110/120V AC coil w/ NC aux
Step5Bar-code shipping tag
PBC-032A2F7
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -5°C~40°C
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    -5°C
  • Max Voltage Rating (AC)
    690V
  • Max Current Rating
    50A
  • Coil Voltage
    110VAC
  • Switching Voltage
    380VAC -Max
  • Must Operate Voltage
    93.5VAC
  • Contact Rating (Current)
    32A
  • Must Release Voltage
    22VAC
  • Coil Voltage (AC)
    110V