  • PBC-032A2B7
PBC-032A2B7
advertisement
Manufacturer No:
PBC-032A2B7
HK JDW NO:
797-PBC-032A2B7
Description:
General Purpose Relays 32A / 24V AC coil w/ NC aux
Step5Bar-code shipping tag
PBC-032A2B7
  • Operating Temperature
    -5°C~40°C
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    -5°C
  • Max Voltage Rating (AC)
    690V
  • Max Current Rating
    50A
  • Coil Voltage
    24VAC
  • Switching Voltage
    380VAC -Max
  • Must Operate Voltage
    20.4VAC
  • Contact Rating (Current)
    32A
  • Must Release Voltage
    4.8VAC
  • Coil Voltage (AC)
    24V