  • PBC-025A2E7
PBC-025A2E7
advertisement
Manufacturer No:
PBC-025A2E7
HK JDW NO:
797-PBC-025A2E7
Description:
General Purpose Relays 25A / 48V AC coil w/ NC aux
Step5Bar-code shipping tag
PBC-025A2E7
  • Operating Temperature
    -5°C~40°C
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    -5°C
  • Max Voltage Rating (AC)
    690V
  • Max Current Rating
    40A
  • Coil Voltage
    48VAC
  • Switching Voltage
    380VAC -Max
  • Must Operate Voltage
    40.8VAC
  • Contact Rating (Current)
    25A
  • Must Release Voltage
    9.6VAC
  • Coil Voltage (AC)
    48V