  • PB-12N23P-09Q
PB-12N23P-09Q
advertisement
Manufacturer No:
PB-12N23P-09Q
HK JDW NO:
512-PB-12N23P-09Q
Package:
Datasheet:
PB-12N23P-09Q
Description:
AUDIO MAGNETIC IND 7-11V TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PB-12N23P-09Q
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    PB
  • Size / Dimension
    0.472Dia 12.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Rated
    9V
  • Technology
    Magnetic
  • Frequency
    2.3kHz
  • Operating Supply Current
    50mA
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Input Type
    DC
  • Current - Supply
    50mA
  • Voltage Range
    7V~11V
  • Sensing Method
    Magnetic
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    85dB @ 9V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Height
    9.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.402 10.20mm