  • PA4343.332ANLT
PA4343.332ANLT
advertisement
Manufacturer No:
PA4343.332ANLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PA4343.332ANLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PA4343.332ANLT
Description:
Quantity:
In Stock : 17000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PA4343.332ANLT
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PA4343.XXXANLT
  • Size / Dimension
    0.531Lx0.496W 13.50mmx12.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    19A
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    6.2mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    22.5A
  • Rated Current-Max
    22A
  • Special Feature
    STANDARD: TS 16949
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm