  • PA4341.182NLT
PA4341.182NLT
advertisement
Manufacturer No:
PA4341.182NLT
HK JDW NO:
664-PA4341.182NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PA4341.182NLT
Description:
Quantity:
In Stock : 4989
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PA4341.182NLT
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    PA4341.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.299Lx0.272W 7.60mmx6.90mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    8.5A
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    1.8μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    17mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    16A
  • Case/Size Code
    3027
  • Rated Current-Max
    8.5A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm