  • PA4340.682ANLT
PA4340.682ANLT
advertisement
Manufacturer No:
PA4340.682ANLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PA4340.682ANLT
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PA4340.682ANLT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PA4340.XXXANLT
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.205W 5.70mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    4.3A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    6.8μH
  • DC Resistance (DCR)
    66mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    3.5A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm