  • PA4307.102NLT
PA4307.102NLT
advertisement
Manufacturer No:
PA4307.102NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PA4307.102NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 15164
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PA4307.102NLT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PA4307.XXXNL
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    7.5A
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    30mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm