  • PA-5R0H474-R
PA-5R0H474-R
advertisement
Manufacturer No:
PA-5R0H474-R
HK JDW NO:
255-PA-5R0H474-R
Package:
Radial, Can
Datasheet:
PA-5R0H474-R
Description:
Supercapacitors / Ultracapacitors .47F 5V EDLC P SERIES CYL
Step5Bar-code shipping tag
PA-5R0H474-R
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    PowerStor PA
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.839W 23.00mmx21.30mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    5V
  • Capacitance
    470mF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.209 5.30mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 70°C
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm