  • P9A1R100FISX1103ML
P9A1R100FISX1103ML
advertisement
Manufacturer No:
P9A1R100FISX1103ML
HK JDW NO:
875-P9A1R100FISX1103ML
Package:
Datasheet:
Description:
VISHAY - P9A1R100FISX1103ML - POTI, LOG, 10K
Step5Bar-code shipping tag
P9A1R100FISX1103ML
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Published
    2004
  • Tolerance
    20%
    Not Applicable
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    1000 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Potentiometer
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    9.5mm
  • Number of Turns
    1
  • Hole Diameter
    7 mm
  • Number of Gangs
    1
  • Height
    11.35mm
  • Length
    27.1mm