  • P61-3000-A-A-I12-4.5V-A
P61-3000-A-A-I12-4.5V-A
advertisement
Manufacturer No:
P61-3000-A-A-I12-4.5V-A
Manufacturer:
SSI Technologies Inc
HK JDW NO:
758-P61-3000-A-A-I12-4.5V-A
Package:
Cylinder
Description:
SENSOR 3000PSIA 1/4 NPT W/TEMP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P61-3000-A-A-I12-4.5V-A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    MediaSensor™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    Industrial Automation
  • Voltage - Supply
    5V
  • Output
    0.5 V ~ 4.5 V
  • Termination Style
    12 Integral Harness
  • Output Type
    Analog Voltage
  • Accuracy
    ±0.5%