  • P51-2000-S-N-M12-4.5V
P51-2000-S-N-M12-4.5V
advertisement
Manufacturer No:
P51-2000-S-N-M12-4.5V
HK JDW NO:
758-P51-2000-S-N-M12-4.5V
Description:
MediaSensor™ Series Sealed Gauge Pressure Sensor Analog Voltage -40°C~105°C 2000PSI (13789.51kPa) Threaded ±0.5% 0.5 V ~ 4.5 V 5V Amplified Output, Temperature Compensated
Step5Bar-code shipping tag
P51-2000-S-N-M12-4.5V
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Supply
    5V
  • Output
    0.5 V ~ 4.5 V
  • Termination Style
    M12, 4 Pin
  • Accuracy
    ±0.5%