  • P4KE300C-G
P4KE300C-G
advertisement
Manufacturer No:
P4KE300C-G
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-P4KE300C-G
Datasheet:
P4KE300C-G
Step5Bar-code shipping tag
P4KE300C-G
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
    Bidirectional
  • Number of Channels
  • Voltage - Breakdown (Min)
    270V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Clamping Voltage
    430V
  • Peak Pulse Current
    930mA
  • Reverse Standoff Voltage
    243V
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Breakdown Voltage
    300V