  • P37-10S-FST
P37-10S-FST
advertisement
Manufacturer No:
P37-10S-FST
Manufacturer:
Daburn Electronics
HK JDW NO:
197-P37-10S-FST
Package:
Datasheet:
P37-10S-FST
Description:
Quantity:
In Stock : 13893
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P37-10S-FST
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Series
    P3
  • Size / Dimension
    4.10Lx2.50W x 1.56 H 104.1mmx63.5mmx39.6mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, UL
  • Voltage - Output 1
    10V
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Voltage - Input
    105V~125VAC