  • P35-75SXE
P35-75SXE
advertisement
Manufacturer No:
P35-75SXE
Manufacturer:
Daburn Electronics
HK JDW NO:
197-P35-75SXE
Package:
7-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
P35-75SXE
Description:
AC-DC POWER MODULE 75VDC OUTPUT
Step5Bar-code shipping tag
P35-75SXE
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to P35-75SXE.
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    7-DIP Module, 5 Leads
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Series
    P3
  • Size / Dimension
    3.50Lx2.50W x 2.01 H 88.9mmx63.5mmx51.0mm
  • Feature
    SCP
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, UL
  • Voltage - Output 1
    75V
  • Current - Output (Max)
    200mA
  • Voltage - Input
    105V~240VAC
  • Line Regulation
    0.1%
  • Load Regulation
    0.2%