  • P25P42A12P1-240
P25P42A12P1-240
advertisement
Manufacturer No:
P25P42A12P1-240
HK JDW NO:
797-P25P42A12P1-240
Description:
RELAY CONTACTOR 3PST 25A 240V
Step5Bar-code shipping tag
P25P42A12P1-240
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~65°C
  • Part Status
    Active
  • Termination Style
    Screw Terminal, Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Coil Voltage
    240VAC
  • Switching Voltage
    600VAC -Max
  • Must Operate Voltage
    177VAC
  • Contact Rating (Current)
    25A