  • P1812R-393K
P1812R-393K
advertisement
Manufacturer No:
P1812R-393K
HK JDW NO:
79-P1812R-393K
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
P1812R-393K
Description:
Quantity:
In Stock : 281
Step5Bar-code shipping tag
P1812R-393K
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    P1812R
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    280mA
  • Lead Length
    1.37mm
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.848Ohm Max
  • Max DC Current
    280mA
  • Current - Saturation
    376mA
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm