  • P1812-333G
P1812-333G
advertisement
Manufacturer No:
P1812-333G
HK JDW NO:
79-P1812-333G
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
P1812-333G
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Series
    P1812
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    300mA
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.578Ohm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Current - Saturation
    425mA
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm