  • P142-100.00M
P142-100.00M
advertisement
Manufacturer No:
P142-100.00M
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-P142-100.00M
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 15891
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P142-100.00M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    P
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVPECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    90mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    30μA
  • Max Supply Current
    90mA
  • Frequency Tolerance
    0.002%
  • Height
    1.4986mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm