  • P1330R-684K
P1330R-684K
advertisement
Manufacturer No:
P1330R-684K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-P1330R-684K
Package:
Nonstandard
Datasheet:
P1330R-684K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P1330R-684K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    P1330R
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.313Lx0.115W 7.94mmx2.92mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.18mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    130mA
  • Lead Length
    1.02mm
  • Inductance
    680μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    8.76Ohm Max
  • Max DC Current
    130mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    30mA
  • Case/Size Code
    3313
  • Height
    3.68mm
  • Height Seated (Max)
    0.145 3.68mm