  • P11S3A0BGSX00502KA
P11S3A0BGSX00502KA
advertisement
Manufacturer No:
P11S3A0BGSX00502KA
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-P11S3A0BGSX00502KA
Step5Bar-code shipping tag
P11S3A0BGSX00502KA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Panel
  • Published
    2009
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Pin
  • Resistance
    5kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Potentiometer
  • Power Rating
    500mW