  • P11S2Q0EBSX20471KL
P11S2Q0EBSX20471KL
advertisement
Manufacturer No:
P11S2Q0EBSX20471KL
HK JDW NO:
875-P11S2Q0EBSX20471KL
Package:
Datasheet:
Description:
Res Cermet POT 470 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 4mm (12.5 X 13.1mm) Pin Panel Mount Box
Step5Bar-code shipping tag
P11S2Q0EBSX20471KL
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Packaging
    Box
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
    Not Applicable
  • Termination
    Pin
  • Resistance
    470Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Potentiometer
  • Depth
    12.5mm