  • P11S1V0FLSY00500JA
P11S1V0FLSY00500JA
advertisement
Manufacturer No:
P11S1V0FLSY00500JA
HK JDW NO:
875-P11S1V0FLSY00500JA
Package:
Datasheet:
Description:
Res Cermet POT 50 Ohm 5% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (36.1 X 12.5 X 18mm) Solder Lug Panel Mount Box
Step5Bar-code shipping tag
P11S1V0FLSY00500JA
  • Packaging
    Box
  • Tolerance
    5%
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Resistance
    50Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Depth
    12.5mm
  • Military Standard
    Not
  • Length
    36.1mm