  • P10XXAI204KB30
P10XXAI204KB30
advertisement
Manufacturer No:
P10XXAI204KB30
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-P10XXAI204KB30
Package:
Datasheet:
P10XXAI204KB30
Description:
VISHAY P10XXAI204KB30 Rotary Potentiometer, Cermet, 200 kohm, 280 mW,10%, P10XX Series, 1 Turns, Linear
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P10XXAI204KB30
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Published
    2014
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    200kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    280mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    9.6mm
  • Number of Turns
    1
  • Hole Diameter
    6 mm
  • Number of Gangs
    1
  • Height
    9.7mm
  • Length
    25.2mm
  • Width
    9.6mm