  • P10XXAI104KB30
P10XXAI104KB30
advertisement
Manufacturer No:
P10XXAI104KB30
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-P10XXAI104KB30
Description:
Res Cermet POT 100K Ohm 10% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3mm (25.2 X 6.9 X 9.7mm) Pin Thru-Hole Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P10XXAI104KB30
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    100kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500mW
  • Depth
    9.6mm
  • Number of Turns
    1
  • Hole Diameter
    6 mm
  • Height
    9.7mm
  • Length
    25.2mm