  • P0805Z1003WNT0079
P0805Z1003WNT0079
advertisement
Manufacturer No:
P0805Z1003WNT0079
Manufacturer:
Vishay / Sfernice
HK JDW NO:
875-P0805Z1003WNT0079
Description:
100kOhm, 0.05%,
Step5Bar-code shipping tag
P0805Z1003WNT0079
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Number of Pins
    2
  • Published
  • Tolerance
    0.05%
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Depth
    1.27mm
  • Height
    500μm
  • Length
    1.91mm