  • P0805E2262BB
P0805E2262BB
advertisement
Manufacturer No:
P0805E2262BB
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-P0805E2262BB
Package:
0805
Datasheet:
Description:
Thin Film, 22.6kOhm, 0.1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P0805E2262BB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    22.6kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Depth
    1.27mm
  • Military Standard
    Not
  • Length
    1.91mm