  • P006-006-HG13CL
P006-006-HG13CL
advertisement
Manufacturer No:
P006-006-HG13CL
HK JDW NO:
819-P006-006-HG13CL
Package:
Datasheet:
P006-006-HG13CL
Description:
CORD 16AWG NEMA5-15P - IEC320 6'
Step5Bar-code shipping tag
P006-006-HG13CL
    2 Weeks
  • Published
    2017
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated
    125VAC
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating
    13A
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Wire Gauge
    16 AWG