  • ORNTA2001QT5
ORNTA2001QT5
advertisement
Manufacturer No:
ORNTA2001QT5
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-ORNTA2001QT5
Package:
SOIC
Datasheet:
ORNTA2001QT5
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ORNTA2001QT5
  • Package / Case
    SOIC
  • Number of Pins
    8
  • Tolerance
    0.05%
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    2kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    400mW
  • Height
    1.51mm
  • Length
    4.93mm
  • Width
    3.99mm