  • OQ24B1500000G
OQ24B1500000G
advertisement
Manufacturer No:
OQ24B1500000G
HK JDW NO:
48-OQ24B1500000G
Description:
Bulk 0.098 2.50mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OQ Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
OQ24B1500000G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Number of Positions
    24
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.098 2.50mm
  • Insulation Height
    0.398 10.11mm
  • Contact Tail Length
    0.138 3.50mm
  • Voltage - UL
    150V
  • Current - UL
    4A