  • OQ2354800300G
OQ2354800300G
advertisement
Manufacturer No:
OQ2354800300G
HK JDW NO:
48-OQ2354800300G
Description:
Bulk 0.200 5.08mm Gray 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OQ Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
OQ2354800300G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
    OQ
  • Feature
    Locking Ramp
  • Number of Positions
    23
  • Color
    Gray
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Insulation Height
    0.472 12.00mm
  • Contact Tail Length
    0.157 4.00mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    20A