  • OQ1871510300G
OQ1871510300G
advertisement
Manufacturer No:
OQ1871510300G
HK JDW NO:
48-OQ1871510300G
Description:
Bulk 0.197 5.00mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OQ Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
OQ1871510300G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Feature
    Locking Ramp
  • Number of Positions
    18
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Insulation Height
    0.335 8.51mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    20A