  • ODB9733-24HB
ODB9733-24HB
advertisement
Manufacturer No:
ODB9733-24HB
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-ODB9733-24HB
Package:
Datasheet:
ODB9733-24HB
Description:
FAN BLOWER 97X33MM 24VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ODB9733-24HB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2012
  • Series
    ODB9733
  • Size / Dimension
    Square/Rounded - 96mm Lx96mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    158°C
  • Min Operating Temperature
    14°C
  • Power (Watts)
    8.4W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.350A
  • Max Power Dissipation
    8.4W
  • Depth
    33mm
  • Current Rating
    350mA
  • Approval Agency
    cURus
  • Operating Supply Voltage
    24V
  • RPM
    4000 RPM
  • Hole Diameter
    4.5 mm
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Blower
  • Air Flow
    33.0 CFM (0.924m3/min)
  • Noise
    56.0 dB
  • Voltage Range
    21.6V~26.4VDC
  • Static Pressure
    1.100 in H2O (274.0 Pa)
  • Height
    96mm
  • Width
    33.00mm