  • OD8025-12MBIP5501A
OD8025-12MBIP5501A
advertisement
Manufacturer No:
OD8025-12MBIP5501A
HK JDW NO:
594-OD8025-12MBIP5501A
Package:
Axial
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD8025-12MBIP5501A
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -4~167°F -20°C~75°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Power (Watts)
    960mW
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.130A
  • Ingress Protection
    IP55 - Dust Protected, Water Resistant
  • Lifetime @ Temp
    65000 Hrs @ 45°C
  • RPM
    2500 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    31.0 CFM (0.868m3/min)
  • Noise
    28.0 dB
  • Static Pressure
    0.100 in H2O (24.9 Pa)
  • Width
    25.00mm