  • OD8025-12LLS5
OD8025-12LLS5
advertisement
Manufacturer No:
OD8025-12LLS5
HK JDW NO:
594-OD8025-12LLS5
Package:
Axial
Datasheet:
OD8025-12LLS5
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD8025-12LLS5
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Air Flow
    19.0 CFM (0.532m3/min)
  • Noise
    19.0 dB
  • Static Pressure
    0.070 in H2O (17.4 Pa)
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -4~167°F -20°C~75°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Auto Restart, PWM Control
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Power (Watts)
    490mW
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.040A
  • Lifetime @ Temp
    30000 Hrs @ 45°C