  • OD8025-12HBIP68
OD8025-12HBIP68
advertisement
Manufacturer No:
OD8025-12HBIP68
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-OD8025-12HBIP68
Package:
Datasheet:
OD8025-12HBIP68
Description:
12VDC 80X80X25MM IP68
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OD8025-12HBIP68
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RPM
    3300 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    40.0 CFM (1.12m3/min)
  • Noise
    33.0 dB
  • Static Pressure
    0.230 in H2O (57.3 Pa)
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    0.191lb 86.64g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    5~149°F -15°C~65°C
  • Series
    OD8025
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    2.2W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.180A
  • Ingress Protection
    IP68 - Dust Tight, Waterproof
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    65000 Hrs @ 45°C