  • OD4028-12HSS
OD4028-12HSS
advertisement
Manufacturer No:
OD4028-12HSS
HK JDW NO:
594-OD4028-12HSS
Datasheet:
OD4028-12HSS
Description:
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD4028-12HSS
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    14~122°F -10°C~50°C
  • Published
    2011
  • Series
    OD4028
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.200A
  • Current Rating
    200mA
  • Lifetime @ Temp
    30000 Hrs @ 45°C
  • RPM
    8800 RPM
  • Bearing Type
    Sealed Sleeve
  • Air Flow
    12.0 CFM (0.336m3/min)
  • Noise
    37.0 dB
  • Voltage Range
    7V~14VDC
  • Static Pressure
    0.320 in H2O (79.7 Pa)