  • OD180APL-24HB
OD180APL-24HB
advertisement
Manufacturer No:
OD180APL-24HB
HK JDW NO:
594-OD180APL-24HB
Datasheet:
OD180APL-24HB
Description:
FAN AXIAL 180X65MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD180APL-24HB
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Housing Material
    Aluminium
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Operating Temperature
    -4~149°F -20°C~65°C
  • Published
    2016
  • Series
    OD180APL
  • Size / Dimension
    Square - 180mm Lx180mm H
  • Feature
    Auto Restart, Locked Rotor Protection
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    50.4W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Max Power Dissipation
    50.4W
  • Current Rating
    2.1A
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3500 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    470.0 CFM (13.16m3/min)
  • Noise
    65.0 dB
  • Static Pressure
    1.200 in H2O (298.9 Pa)
  • Height
    180mm