  • OD127-12HHB10A
OD127-12HHB10A
advertisement
Manufacturer No:
OD127-12HHB10A
HK JDW NO:
594-OD127-12HHB10A
Datasheet:
OD127-12HHB10A
Description:
FAN AXIAL 127X38.5MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD127-12HHB10A
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -4~167°F -20°C~75°C
  • Published
    2010
  • Series
    OD127
  • Size / Dimension
    Square - 127mm Lx127mm H
  • Feature
    PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Termination
    4 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating
    2.3A
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 45°C
  • RPM
    4100 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    193.0 CFM (5.40m3/min)
  • Noise
    62.0 dB
  • Voltage Range
    8V~14VDC
  • Static Pressure
    0.550 in H2O (137.0 Pa)