  • OD1238-24HSS
OD1238-24HSS
advertisement
Manufacturer No:
OD1238-24HSS
HK JDW NO:
594-OD1238-24HSS
Datasheet:
OD1238-24HSS
Description:
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD1238-24HSS
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    OD1238
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.320A
  • Max Power Dissipation
    7W
  • Current Rating
    320mA
  • Lifetime @ Temp
    65000 Hrs @ 45°C
  • RPM
    2800 RPM
  • Bearing Type
    Sealed Sleeve
  • Air Flow
    105.0 CFM (2.94m3/min)
  • Noise
    43.0 dB
  • Static Pressure
    0.240 in H2O (59.8 Pa)