  • OD1238-12MBXC5
OD1238-12MBXC5
advertisement
Manufacturer No:
OD1238-12MBXC5
HK JDW NO:
594-OD1238-12MBXC5
Datasheet:
OD1238-12MBXC5
Description:
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD1238-12MBXC5
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    OD1238 XC
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Feature
    Auto Restart, PWM Control
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Power (Watts)
    18W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Max Power Dissipation
    18W
  • Current Rating
    1.5A
  • Lifetime @ Temp
    65000 Hrs @ 45°C
  • RPM
    3800 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    175.0 CFM (4.90m3/min)
  • Noise
    57.0 dB
  • Static Pressure
    0.510 in H2O (127.0 Pa)