  • OA205AN-22-1WB1856
OA205AN-22-1WB1856
advertisement
Manufacturer No:
OA205AN-22-1WB1856
HK JDW NO:
594-OA205AN-22-1WB1856
Package:
Description:
FAN AXIAL 205X72MM 230VAC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OA205AN-22-1WB1856
  • Voltage Range
    200V~240VAC
  • Static Pressure
    1.080 in H2O (269.0 Pa)
  • Height
    205mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    IP56, Water Resistant
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Housing Material
    Aluminium
  • Weight
    5.1lbs 2.3kg
  • Material - Blade
    Metal
  • Operating Temperature
    -22~176°F -30°C~80°C
  • Published
    2013
  • Series
    OA205AN
  • Size / Dimension
    Square - 205mm Lx205mm H
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Power Rating
    105W
  • Max Power Dissipation
    105W
  • Ingress Protection
    IP56 - Dust Protected, Water Resistant
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 55°C