  • NXH40T120L3Q1PG
NXH40T120L3Q1PG
advertisement
Manufacturer No:
NXH40T120L3Q1PG
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-NXH40T120L3Q1PG
Package:
Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NXH40T120L3Q1PG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~175°C TJ
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Configuration
    Three Phase
  • Input
    Three Phase Bridge Rectifier
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    400μA
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.2V @ 15V, 40A