  • NX8045GB-16.000M-STD-CSF-4
NX8045GB-16.000M-STD-CSF-4
advertisement
Manufacturer No:
NX8045GB-16.000M-STD-CSF-4
Manufacturer:
NDK America, Inc.
HK JDW NO:
545-NX8045GB-16.000M-STD-CSF-4
Package:
2-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NX8045GB-16.000M-STD-CSF-4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    NX8045GB
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.177W 8.00mmx4.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohms
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height
    2.0066mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    8.001mm
  • Width
    4.4958mm